restauracja

Jeśli chcesz spróbować tradycyjnej kuchni polskiej, przestań liczyć własne kalorie. Zwyczajowe posiłki są niezwykle obfite i nieraz zawierają sporo mięsa. Wystarczy niemniej jednak spróbować tylko trochę, żeby odkryć, że są w rzeczywistości smaczne i godne paru kęsów więcej. W największym stopniu polecanymi potrawami są: bigos, kotlet schabowy, pierogi i gołąbki. Rodacy chwalą się, że dwoma fundamentalnymi towarami jakie jedzą na co dzień jest chleb oraz krajowa kiełbasa.

Restauracja przy Rynku   

•    Tradycyjna kuchnia polska jest prawdziwą bombą kalorii, jednakowoż kiedy raz się jej spróbuje – nie jest się w stanie oprzeć się pokusie, żeby nie sięgnąć po więcej.
•    Jest bogata w różne typy mięsa (wieprzowina, kurczak, wołowina) i słynna z zachwycającego chleba i rozkosznych kiełbasek (lepszych niż niemieckie!).
•    Menu polskie jest nieustannie wzbogacane o pionierskie smaki, nieraz nawet egzotyczne.

Jakich artykułów nie może zabraknąć w standardowej lokalnej kuchni?

Najbardziej sztampowymi składnikami kuchni polskiej są kapusta kiszona, buraczka, ogórki (korniszony), śmietana, kalarepa, grzyby, kiełbaski i wędzona kiełbasa. Pokarm nabiera smaku za pomocą ziół i marynat takich jak majeranek, koperek, kminek, pietruszka bądź też pieprz. Najatrakcyjniejsze desery to ciasta i ciastka. Kieliszek wódki jest słusznym uzupełnieniem świątecznych posiłków oraz pomaga strawić dania.

restaurants main market square krakow

Skąd lokalna kuchnia czerpie inspirację?

•    Polska kultura zawsze integrowała elementy ze swoimi sąsiadami, można w niej też odkryć w rzeczy samej przepisów o żydowskim pochodzeniu.
•    Dziś polskie menu bezustannie się zmienia, pod wpływem różnych, czasem egzotycznych dań.
•    Oprócz tradycyjnych restauracji specjalizujących się w lokalnej kuchni, w miastach Polski wolno się rozsmakować też w wegetariańskich barach, oraz w restauracjach podających dania kuchni włoskiej, francuskiej oraz azjatyckiej.

Na koniec – jaka jest stereotypowa polska kuchnia?

Ekscytująca, bogata, wyborna oraz w pewnych sytuacjach straszna (wszystkie te pikle!). Całe szczęście w sieci można dzisiaj z łatwością odkryć wszelkie te przepisy kulinarne, potrawy na desery, opisy stereotypowych potraw oraz perfekcyjne polskie napoje i weselić się tymi schematycznymi smakami na co dzień.