terapia dla alkoholika

Początek leczenia alkoholizmu
Kiedy zmagasz się z zaburzeniami korzystania z alkoholu – inaczej alkoholizmem, masz prawo poczuć, jakby to nie miało kresu. Lecz nie musisz sam cierpieć. Istnieje wiele dostępnych procedur terapii, jakie wspomogą Tobie w przezwyciężeniu alkoholizmu, żeby wrócić do zdrowego oraz pełnego życia.

odwyk alkoholowy

Przeróżne czynniki, takie jak:
•    historia medyczna,
•    system pomocy,
•    motywacja indywidualna

Są w stanie odegrać znaczącą rolę w sukcesie Twojego powrotu do witalności. Leczenie alkoholizmu winno być monitorowane przez zespół zawodowców medycznych w zakładzie rehabilitacyjnym. W całym państwie istnieją liczne ośrodki leczenia alkoholizmu oraz są obsługiwane przez fachowców, którzy pomogą Tobie przejść przez każdy etap procesu powrotu do zdrowia – od odtrucia po życie po odwyku. Pomyśl o nich jako systemie wsparcia przez 24 godziny w tygodniu, jaki będzie z tobą świętować Twoje sukcesy oraz współpracować z Tobą, kiedy będziesz przechodził przez wszelkie wyzwania.

Pamiętaj, że pokonanie alkoholizmu jest procesem
Mniej niż połowa osób powraca do nałogu po osiągnięciu jednego roku trzeźwości. Liczba ta zmniejsza się do mniej aniżeli 15 procent, do osób jakie nawracają po pięciu latach trzeźwości. W dążeniu do najogromniejszej szansy na długotrwałą trzeźwość po zwieńczeniu leczenia szpitalnego bądź też ambulatoryjnego, należy asystować w regionalnych grupach wsparcia oraz kontynuować doradztwo.

Kiedy jest najlepszy czas na leczenie?
Przed rozpoczęciem leczenia osoba musi najpierw rozpoznać swój stan oraz posiadać ochotę opuścić alkohol. W pewnych momentach jednostka ma prawo uznać, że poradzi sobie z kłopotem z alkoholem na własną rękę. Innym razem członkowie rodziny czy też przyjaciele są w stanie rozpocząć interwencję alkoholową. Łączy się to z tym, że bliskie osoby wyrażają obawy o zbytnie picie alkoholu przez daną osobę. Interwencja pomaga też rozpocząć dyskusję na temat osiągalnych opcji kuracji oraz pomocy.

Nie ma dobrego bądź też złego czasu na poszukiwanie leczenia. Jeśli jednakże nie pozostanie podjęte leczenie, alkoholizm może sprawiać dużo dodatkowych kłopotów, takich jak komplikacje zdrowotne, kłopoty finansowe, trudności z relacjami oraz zakłócenia zawodowe.